Jak na přírodní kosmetiku

termín: 30.05.2015 09:00 - 31.05.2015 15:00 lektoři: Ing. Alena Gajdušková pořádá: Permakultura (CS) typ: Kurz kontakt: gajdua@seznam.cz , http://www.toulcuvdvur.cz , +420.721276158 Během kurzu se seznámíte s bylinkářskými tradicemi, základními postupy zpracování bylin, naučíte se poznávat různé bylinky a dozvíte se, k čemu jsou dobré. Sami si pod lektorským vedením vyzkoušíte několik postupů zpracování bylin a odnesete si domů vlastnoruční výrobky!

Lektorkou víkendového kurzu je Alena Gajdušková, majitelka ukázkového permakulturního projektu Pozemská zahrada, viz: http://www.permakulturacs.cz/project/18/pozemska-zahrada, nabídka jejích kosmetických produktů značky Andělská zahrada viz: www.andelskazahrada.wbs.cz Detailní obsah kurzu:

Historie výroby kosmetických prostředků, historie pěstování bylin Základní byliny v kosmetice pěstování, jejich sklizeň, využití Základy aromaterapie Domácí výroba kosmetických a léčivých přípravků: tinktury, odvary, nálevy, základy mastí, kosmetické suroviny Léčebná kosmetika Byliny pro krásu Byliny v domácnosti Péče o tělo: bylinné koupele, toaletní vody, péče o ruce, chodidla, vlasy, oči a zuby Masážní oleje Praktická ukázka:

Výroba mýdla studenou cestou Sami si vyrobíte:

voňavé pytlíčky do šuplíku nebo skříně mycí kuličky z citronu a rozmarýny mýdlo z levandule a ovesných vloček koupelovou sůl a mnoho dalšího..... Kurz proběhne v sobotu od 9 do 18 h, v neděli od 9 do 15 h.

Cena kurzu 2200 Kč, počet účastníků omezen na 20. Přihlášky do 20. května na gajdua@seznam.cz.+420.731276158

Občerstvení: v areálu Toulcova dvora je jídelna, kde se můžete najíst během polední přestávky, v blízkosti je i supermarket. Přímo v klubovně si můžeme připravovat čaj a kávu.

Noclehy: pokud potřebujete přespat na místě, objednejte si nocleh v ubytovně Toulcova dvora, bližší informace zde: http://www.toulcuvdvur.cz/sluzby/ubytovani, http://www.permakulturacs.cz/event/109/jak-na-prirodni-kosmetiku

Cena: 2200.00 Kč

Dodací lhůta (dny):

Oštítkováno: kurzy

Mapa